Vilnelė žiemąIškritęs pirmasis sniegas praneša, kad artėja žiema. Nors baidarių nuoma dažniausiai yra vasariška pramoga, kuri labiausiai žavi karštomis ir saulėtomis dienomis, tikri entuziastai į vandenį savo ar nuomotas baidares leidžia ir žiemos metu, kuomet pasirodo sniegas. Vis tik, nepatyrusiems baidarių mėgėjams nesiūloma leistis į plaukimą žiemos metu.

Pasirinkusiems baidarių nuomą Vilniuje žiemos metu reikėtų žinoti keletą esminių dalykų. Visų pirma, į kelionę būtina pasiimti hermetinį maišą, kuriame būtų pakaitiniai drabužiai bei vaistinėlė. Nors statiškai apvirtimų nėra daug, reikia būti atsargiems ir pasiruošusiems. Be viso to, būtina su savimi turėti ir šiltų gėrimų (geriausia arbatos), pasirūpinti įvairiomis priemonėmis greitesniam sušilimui.

Plaukimo žiemą metu šaltis dažniausiai nėra pats baisiausias Jūsų priešas. Daug labiau šaldo ir priverčia nemaloniai pasijausti vėjas bei drėgmė. Todėl būtina kruopščiai apsaugoti rankas bei veidą, nepamiršti kaklo pridengti šaliku – taip išvengsite nušalimo grėsmės.

Žiemos metu siūlome baidarių nuomą Vilniuje Vilnelės arba Neries upėmis. Neris yra puikiai tinkama žiemos plaukimams, nes čia dar mažesnė rizika išvirsti iš baidarės ir nemaloniai sušlapti bei sušalti, tuo tarpu Vilnelė žiemą neatpažįstamai pasikeičia ir priverčia kaip reikiant pasistengti ir pasportuoti, tad žiemos šalčiai Jums nebus baisūs. Žinoma, plaukimui Vilnele žiemą reikia būti pasiruošus, mokėti gerai valdyti baidarę.

Siūlome pasimėgauti nuotaikingu filmuku apie plaukimą Vilnele žiemos metu. Tiesa, kalendorius jau rodė pavasarį, tačiau  2013 metais žiema kaip reikiant užsitęsė…